Co nám tělo říká

Setkání v pohybu a tanci, pohybem k improvizaci, improvizací k pohybu

Rádi bychom pozvali ženy a muže (od 15 let do neomezeno :) ) na den prožitý v pohybu a tanci v krásném autentickém prostředí sálu Staré hospody a venkovské zahrady. Setkání pro všechny ty, které pohyb a tanec nějak oslovuje, ale i odrazuje. Za použití principů Labanovy analýzy těla a základních pohybových vzorců podle I. Bartenieff, Vás bude doprovázet slovem a hudbou na dobrodružné cestě k objevování Vašeho autentického pohybu Lenka Jančíková.

 

Pomocí jemných technik budeme objevovat prostor v nás a kolem nás. Postupně sloupneme nánosy naučených pohybů, vrstvu po vrstvě, tak, abychom se dostali k pohybům vlastním, tím se nám uvolní tvořivá energie k improvizaci nejen v pohybu, ale i v životě. Toto setkání by mělo být probuzením a povzbuzením dřímající kreativity a tvůrčích sil, ukrytých v každém z nás.

 

Program:

10:00 – 13:00  – práce v interiéru, v sále hospody, hledání autentického pohybu, skládání pohybového obrazu, práce s automatickou kresbou

13:00 - 14.00 Přestávka na oběd

14:00 - 17:00 – práce v exteriéru, v zahradě, rozvíjení autentického pohybu venku, ovlivnění zvuky, vůní a ovzduším v zahradě, zapojením všech smyslů při pohybu v přírodě, dotvoření pohybového obrazu, jeho prezentace a následná reflexe

 

Lenka Jančíková

Je mi 46 let a tanci se věnuji už od dětství. Prošla jsem od základů klasického tance, přes různé techniky moderního tance, působením v tanečním divadle „Mimi Fortunae“ v Brně až ke kontaktní improvizaci v Praze. Od r. 2012 jsem se začala zajímat o tanečně – pohybovou terapii, která mě dovedla ke studiu základů Labanovy analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentals u certifikované tanečně – pohybové terapeutky Reny Milgrom. Od r. 2016 se aktivně účastním česko – izraelského projektu „My body is my voice“, kde se propojuje moje pohybové vnímání s principy celostní muzikoterapie, kterou praktikuji od roku 2011 na Trutnovsku.

 

Kontakt a přihlášky

lenka@muzikoterapie.biz, +420 602 220 015

simkova.mary@seznam.cz, +420 739 222 637

 

Co s sebou

vhodné oblečení pro pohyb v sále i venku, pastelky, vlastní svačinu i lehký oběd.

V Zoltan Baru bude k dispozici drobné občerstvení (voda, čaje, ovoce)

 

 

Hlaste se prosím předem, počet účastníků je omezen :)