Integrita - Trénink Funkčních Vzorců

Trénink funkčních vzorců

Jestli se lidské tělo něčím vyznačuje, pak je to nepochybně adaptabilita.

 

Přizpůsobivost je vlastnost inherentní lidské bytosti, ať už v měřitku větším, jako např. tisíce let evoluce, kde se vlastnosti a části těla potřebné k přežití zbystřují, orgány a celá stavba těla se zdokonaluje, a naopak nepotřebné a nevyužívané zakrňují až nakonec z lidské struktury naprosto zmizí. Stejně tak tomu je i v menším měřítku naších nynějších “individuálních” životů: to co děláme nejčastějc nás formuje, naše denodenní návyky, pohyby, způsob reakce na okolí a změny - to vše tvaruje náš způsob myšlení, naše vzorce chování a pohybový tendence.

 

Pakliže na tělo nahlížíme jako na živé vyjádření naší duše, která se skrze něj projevuje a “tělesní”, se svými individuálními vlastnostmi a zabarvením,prožíváme  my jakožto ryze tělesné bytosti celý náš život, naše okolí, naše vztahy právě skrz tělo subjektivním způsobem. Je z principu jasné, že naše aktuální fyzická podoba je přesným vyjádřením toho, co se v nás a našem okolí odehrává, čím jsme si prošli, čím procházíme, kým jsme. To, jak plně jsme vědomí a jak vědomě se prožíváme pak určuje, jak se na nás věci doslova podepisují a tělesně projevují.

 

A tak se formuje naše lidská struktura, objevují se zatuhlosti, chronické bolesti, typické vypovídající držení těla, “svalové” uzly, mělké dýchání, problémy se zažíváním, emoční rozhozenost, nerovnováhy a další, jak bychom nazvali, ne-moci.

 

O lekci

Metodologie Funkčních Vzorců je systém cvičení respektující evolucí danou strukturu lidské fyziologie, kde cviky vycházejí z pohybů, které člověk v průběhu mnoha tisíc let vykonával nejvíc, to jest chůze, běh, hod a vrh. Základní myšlenka je přistupovat k lidskému tělu jako k tensegritické struktuře, to jest jako k celistvé stabilní propojené jednotce. V ideální struktuře lidské tělo funguje jako celek, svaly jsou pružné a mají schopnost napínat se a stahovat se. Kinetické svalové řetězce  jsou aktivovány najednou a celý tělo operuje harmonicky.

 

Nedílnou součástí cvičení je hluboké svalové uvolňování, korektivní cviky na držení těla a v poslední řadě pak samotný trénink.

 

Lektor: Prokop Šimek

Kdy: pravidelně v pondělí od 18h, začínáme od 23. září 2019

Kde: Zoltan Bar, Chleny

Příspěvek: 100Kč

 

Rezervace: lekce jsou otevřené, nejedná se o uzavřený cyklus/kurz. Náročnost vhodná pro začátečníky, předchozí zkušenosti nejsou podmínkou. O Vaši účasti nám dejte pro jistotu vědět FB zprávou na Zoltan Bar či Recon.Action.Journey ;)