Flow jóga

Lekce jemné jógy ve Chlenech

Jó, jóga?

Styl jógy přizpůsobuji dle aktuálního naladění, potřeb a vyzařování skupiny, nově získaných zkušeností a momentálních životních okolností. Klíčové pro mne jsou všímavost ke svému dechu, respektování vlastního těla a hranic, přijímání pocitů a prožitků, prozkoumávání koncentrace a plynutí. Nejčastěji kombinuji základy vinyasa flow s prvky tradiční hatha jógy, ale “rochním si” i v pomalé yin józe nebo jemné restorativní józe.

 

Srdcovou a zřejmě celoživotní cestou se pro mne stalo propojování cyklů (roku, přírody, Země, těla…), elementů a živlů s jógovou praxí. Rozpomínání se na dávno zapomenutý svět přirozenosti, soucitu, pokory a vzájemného pochopení.

 

A tak s důvěrou, skrze pohyb a vlastní tělo, se navracím do obyčejnosti. Plně prožívám vnitřní i vnější světy, prociťuji tuto dobrodružnou skutečnost do jejich základů. Slučuji neslučitelné a vstupuji do vědomé improvizace, udržuji organizovaný chaos a přirozený soulad, žiju teď-a-tady a přitom tvořím vize a sny. Předvídám nepředvídatelné. Očekávám neočekávatelné. S velkou pokorou. S péčí a láskou. S odvahou a živelností… A jóga stojí se mnou, bok po boku, a s upřímným, jiskřivě-hlubokým a láskyplným pohledem, sleduje celý tento dobrodružný vývoj…

 

Marie-Christine Simek /kdototo?

Kreativní i velmi systematická. Vychytávám detaily, citlivě ladím, tvořím – především vizuálně a pocitově. Balancuji a vyvažuji. Někdy spojuji. Někdy rozděluji, bortím a znovu vystavuji. Plynu, kráčím. Občas hopsám a tančím. A občas jen zůstávám, čekám a spočívám.

 

Vstoupením na jógamatku se setkávám sama se sebou a tento (téměř až posvátný) prostor mi dává najednou možnost zakoušet plnou přítomnost, obrovskou vděčnost, inspiraci a touhu toto všechno rozšiřovat a prolínat dál, s dalšími lidmi.