Flow jóga

Lekce jemné jógy ve Chlenech

Gentle Flow Yoga

Další pravidelné podzimní cvičení v Zoltan Baru! Rozvolňující a zklidňující - díky józe necháme odejít zbytky napětí z uplynulého dne a zintegrujeme všechny prožitky.

 

Styl lekcí je přizpůsoben aktuálnímu naladění, potřebám a vyzařování skupiny. Odvíjí se od mých nově získaných zkušeností a momentálních životních okolností. Klíčové v nich je všímavost k dechu, respektování vlastního těla a poznávání svých hranic, zvědomnění všech pocitů, které se při cvičení objeví a prolínání koncentrace s plynutím.

 

V lekcích nejčastěji kombinuji základy vinyasa flow s prvky tradiční hatha jógy, ale “rochním se” i v pomalé yin józe nebo jemné restorativní józe.

Srdcovou a zřejmě celoživotní cestou se pro mne stalo propojování cyklů (roku, přírody, Země, těla…), elementů a živlů - elemental yoga - s teorií čakra jógy.

 

A tak s důvěrou, skrze pohyb a s tím nejvěrnějším, co máme - vlastní tělo - se navrátíme do "ryzé obyčejnosti". Plně prožijeme vnitřní i vnější svět, procitíme tuto dobrodružnou skutečnost do jejich základů. Sloučíme neslučitelné a vstoupíme do vědomé improvizace. Rovzpomeneme se na dávno zapomenutý svět přirozenosti, soucitu, pokory a vzájemného pochopení.

 

Lekce jsou vhodné pro všechny, nezáleží na vašich předchozích zkušenostech či pohybovém nadání. Budu ráda, když vás sem dovede zvědavost a chuť poznat něco nového :) Takže přijďte, ať už jste mladí, míň mladí, ohební nebo ztuhlí. Jediné, co potřebujete, je pohodlné oblečení a jógamatku/karimatku :)

 

 

Lektorka: Marie-Christine Stráník

Kdy: každé úterý od 18h do 19h. Začínáme od 1. října 2019.

Kde: Zoltan Bar, Chleny

Příspěvek: 100Kč / lekci

 

Rezervace: lekce jsou otevřené, nejedná se o uzavřený cyklus/kurz. O Vaši účasti nám dejte pro jistotu vědět FB zprávou na Zoltan Bar či do zpráv Marušce (hello@maiadesign.cz)

 

Marie-Christine Stráník

Kreativní i velmi systematická. Vychytávám detaily, citlivě ladím, tvořím – především vizuálně a pocitově. Balancuji a vyvažuji. Někdy spojuji. Někdy rozděluji, bortím a znovu vystavuji. Plynu, kráčím. Občas hopsám a tančím. A občas jen zůstávám, čekám a spočívám.

 

Vstoupením na jógamatku se setkávám sama se sebou a tento (téměř až posvátný) prostor mi dává najednou možnost zakoušet plnou přítomnost a bezčasovost, obrovskou vděčnost, inspiraci a touhu toto všechno rozšiřovat dál. Žiji teď-a-tady a přitom tvořím vize a sny. Předvídám nepředvídatelné. Očekávám neočekávatelné. S velkou pokorou. S péčí a láskou. S odvahou a živelností… A jóga stojí se mnou, bok po boku už téměř 10 let, a s upřímným, jiskřivě-hlubokým a láskyplným pohledem, sleduje celý tento dobrodružný vývoj…