ZOLTAN STUDIO

Hudba v uších, harmonie v srdci

Nahrávací studio v obci Chleny ve východních Čechách. Staňte se součástí vlastní tvorby v klidném prostředí starého vesnického domu. Studio je otevřené, poskytuje zázemí pro klidný tvůrčí pobyt a prostor pro vícedenní ponor do kreativních vln. Zajišťujeme skromné ubytování, poctivé domácí jídlo a v průběhu nahrávání je k dispozici i soukromý bar.

Nahráváním provází František Blažek, jehož cílem a snahou je dosáhnout nejlepšího zvukového výsledku za každých podmínek, hledání správného zvuku k dané náladě hudebního projektu, rád hledá symbiózu mezi přirozeně špinavě analogovými až hrubě zemitými amatérskými zvuky s čistotou digitálu. Více než na technickém vybavení si zakládá na přístupu k nahrávání, k vyvážení kapely a hudební koncentraci prostoru. Rád využívá přirozeného zvuku místností při nahrávání a v případě potřeby si pomůže dohráváním přirozeného dozvuku kamenné místnosti nebo velkého sálu.

Rozměry místností:

Režie : 4 x 3 x 2,5 m

Studio 1: 8,5 x 7 x 4 m

Studio 2: 15 x 15 x 5 m

 

Technické vybavení:

PC Intel Core i7 3,0 GHz, 12 GB RAM

MOTU 8-pre

MOTU 896 HD

ESI Juli@

Digidesign 003 MIDI controller

Presonus Faderport

TC Electronic M350 Delay/Reverb unit

DBX 266 XL compressor

KRK VXT 8 studio monitors

Mikrofony:

2x sE X1

1x sE 1a

1x Shure Beta 58

2x Shure SM58

3x Shure SM57

3x Beyerdynamic TG d52

1x Electrovoice PL33

1x Superlux CM-H8A

2x Tesla AMD411N

 

Sluchátka:

Samson S-Phone 4 kanálový sluchátkový zesilovač

AKG K77

Audio-Technica ATH-M20

Sennheiser HD555 (modified)

Nahrávali u nás...

BIG MOUNTAIN

_ Americká reggae skupina pocházející ze San Diega v Kalifornii svou činnost odstartovala v roce 1988, původně s názvem Rainbow Warriors. Ke kapele se připojil frontman s mexicko-irskými kořeny Quino a došlo ke změně jména kapely na Shiloh. V roce 1991 se kapela opět přejmenovala, tentokrát na Big Mountain, a o dva roky později začala dobývat příčky hitparády s písničkou Touch My Light z debutového alba Wake Up. V roce 1994 se hitovka Baby I love your way dostala  na šestou příčku Billboard Hot 100 a v Anglii na druhé místo single charts. Zatím poslední deska Big Mountain vyšla v květnu minulého roku a jmenuje se Perfect Summer.

_ official web

_ youtube

_ facebook

The Atavists

_ Přípravné soustředění na nové cd

_ The Atavists jsou čtyřčlenný hudební projekt balancující na pomezí blues, stoner-rocku a vlivů surfových kapel z šedesátých let. Charakteristický zvuk skupiny tvoří špinavé kytary, nakřáplé retro varhany a osobitý vokální projev frontmana Adama Krofiana. V roce 2015 se skupině podařilo zvítězit v národním kole nadnárodní soutěže GBOB (světové finále v Berlíne) a na začátku roku 2016 vydala debutové album "Bad Times" na streamovacích službách. V létě 2016 se kapela objevuje na větších (Colours of Ostrava, Rock For People...) i menších festivalech po celé ČR.

_ bandzone

_ youtube

_ facebook

The BLACK BOX

_ Tříčlenná alternative-stoner-rock-kapela z Východních Čech.

_ bandzone

_ youtube

_ facebook

TMA

Kapela TMA vznikla v květnu 2014 . Z počátku hrála asi měsíc v tří  členném složení: Kytara a zpěv Bóda, baskytara Han a bicí Kámen. Po měsíci přišel do kapely zpěvák a textař Chozé.

Po dvou měsících uskutečnila první koncert v klubu u Holuba v Holicích a brzY na to celou řadu dalších vystoupení jako třeba v D29 v Pardubicích. V létě 2015 nastala s odchodem bubeníka pěti měsíční pauza. Kapelu poté doplnil nový bubeník Mára a již koncem roku 2015 odehraje nová sestava svůj první koncert.

Kapela má rockové zaměření a skladby vznikají velmi spontánně z jamů, které se zaznamenávají a později se k nim vrací a snaží se jim dát konkrétní podobu. Na textech se podílí Boda a Chozé, a týkají se vztahových, pocitových i politických témat. Tvorba kapely je ryze autorská.

_ bandzone

_ youtube

_ facebook

prádelna

_ Z okolí Kostelce nad Orlicí a z Hořic v Podkrkonoší pochází alternativní čtveřice Prádelna – do svého jazzu přijímá acid-rockové, reggae, ska i etnické podněty a svůj styl nazývají vtipně a výstižně dřez-jazz. Každopádně působí hodně undergroundově, což mne naplňuje optimismem; přece jenom se může muzika stát světovým názorem a životním stylem i dnes. A na ulici jim to znělo náramně! Výtečný saxofonista Vít Ryška zůstal jen u tenoru a jeho robustní i melodický zvuk sytil společně s tvárnou a v riffech nápaditou elektrickou kytarou Ramila Gasanova neobyčejně výbušnou hudební materii kvarteta. Rytmicky sice neotřelou, ale navýsost spolehlivou rytmiku pak tvoří Milan Kyral a David Andrš. Neutuchající sled dynamických i výrazových proměn a výborná sóla vás nenechají vydechnout a mnohdy se přistihnete, že se jejich hudbou necháváte kamsi unášet…

_ bandzone

_ facebook

d'BRAJGLS

_ kapela z Kostelce nad Orlicí hrající agro-experimental (rock-funk). Začínající kapela složená z bývalých profesionálních muzikantů. Baskytarová kouzla kouzlí Martin Cán Zaněk, jehož můžeme slyšet v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, kde se věnuje svému konzervatorijnímu nástroji jenž je pozoun. Kytaru obsadil jeden z nejlepších TRASHových kytarystů všech dob Jakub Zeman. Za bicí usedl ostřílený kozák Radek Havel od kterého okoukal přelepenou pětikorunu na šlapáku i sám David Koler. A zpěv nepatří nikomu jinému než žijící kostelecké legendě, Johny the Bell.

_ bandzone

_ youtube

_ facebook

VOO

_ Východočeské multižánrové uskupení beroucí si na paškál vlastní či nevlastní motivy, sny a běsy zformované v psychedelic funk groove. Nečekejte nic a přijde všechno.

_ bandzone

_ facebook

LUNAPARK