Svalové Uvolňování a Strukturální Integrace

Přizpůsobivost je vlastnost inherentní lidské bytosti, ať už v měřítku větším, jako např. tisíce let evoluce, kde se vlastnosti a části těla potřebné k přežití zbystřují, orgány a celá stavba těla se zdokonaluje, a naopak nepotřebné a nevyužívané zakrňují až nakonec z lidské struktury naprosto zmizí. Stejně tak tomu je i v menším měřítku naších nynějších “individuálních” životů: to co děláme nejčastěji nás formuje, naše dennodenní návyky, pohyby, způsob reakce na okolí a změny - to vše tvaruje náš způsob myšlení, naše vzorce chování a pohybový tendence.

 

Pakliže na tělo nahlížíme jako na živé vyjádření naší duše, která se skrze něj projevuje a “tělesní”, se svými individuálními vlastnostmi a zabarvením,prožíváme  my jakožto ryze tělesné bytosti celý náš život, naše okolí, naše vztahy právě skrz tělo subjektivním způsobem. Je z principu jasné, že naše aktuální fyzická podoba je přesným vyjádřením toho, co se v nás a našem okolí odehrává, čím jsme si prošli, čím procházíme, kým jsme. To, jak plně jsme vědomí a jak vědomě se prožíváme pak určuje, jak se na nás věci doslova podepisují a tělesně projevují.

 

A tak se formuje naše lidská struktura, objevují se zatuhlosti, chronické bolesti, typické vypovídající držení těla, “svalové” uzly, mělké dýchání, problémy se zažíváním, emoční rozhozenost, nerovnováhy a další, jak bychom nazvali, ne-moci.

 

 

O lekci

Jak lekce probíhají? V první části se snažíme o plné procitnutí a uvědomění těla, následují cviky na hluboké svalové uvolnění. Rozvolněné tělo pak mobilizujeme a aktivizujeme korektivními cviky pro zdravé držení těla.

 

 

Lektor: Prokop Šimek

Kdy: pravidelně ve středu od 17h30

Kde: Zoltan Bar, Chleny

Příspěvek: 100Kč

 

Náročnost vhodná pro začátečníky, předchozí zkušenosti nejsou podmínkou.

Lekce jsou otevřené, nejedná se o uzavřený cyklus/kurz.

 

O Vaši účasti nám dejte pro jistotu vědět FB zprávou na Zoltan Bar či Recon.Action.Journey ;)